Kdy použít sportovní kočárek

Dobrá otázka! Většinou výrobci uvádějí, že kočárek je vhodný od narození, jenže myslí tím používání s vaničkou. Pro správný vývoj páteře vašeho dítěte by mělo prvních 6 měsíců ležet na rovné ploše. U většiny značek to ale sportovní části kočárků neumožňují.

Jsou sportovní kočárky, například Mutsu – NEXO , BRITAX – B-MOTION 4 PLUS , BRITAX B-AGILE 4 PLUS a VALCO – SNAP 4 , kterým se dá zádová opěrka sklopit až do roviny, ale sportovní část nelze otočit do protisměru jízdy. Takže maminka nemá vizuální kontakt s dítětem. Co není nejpraktičtější, hlavně, když je ještě děťátko velmi malé.
Doporučené používání sportovního kočárku

Na základě pediatrických a praktických rad i já doporučuji používat sportovní část kočárku až od 6 měsíců dítěte vzhledem k stavbu těla. Pak jsou ale možnosti neomezené. Na trhu je mnoho značek kočárků. Našim zákazníkům se nejvíce osvědčily následující značky: Mutsu , PEG-PÉREGO , BRITAX-RÖMER , MAMAS & PAPAS , CYBEX , QUINNY . Je třeba vybrat si jen správnou značku a rozhodnout se, jaké funkce jsou pro nás důležité.

Pohodlí tak pro mámu, tak pro dítě. Pohodlí pro dítě znamená polstrování sedací a zádové části. Stříška, která chrání vaše děťátko před sluncem. Dobré odvětrávání sportovního kočárku v teplých dnech. Rovněž dokážete už k většině modelů koupit letní nebo zimní podložku, které zvýší komfort při jízdě pro vaše děťátko. Důležité je odpružení kočárku a provedení koleček, tak pro pohodlí dítě, jakož i pro mámu při manipulování kočárkem. Pro mámu je důležitá i skladnost kočárku, jeho váha a následná manipulace se složeným kočárkem. Důležitá je i snadná údržba kočárku. Proto je důležitý materiál, ze kterého je sportovní kočárek vyroben a jeho následné čištění.

Dbejte na bezpečnost vašeho dítěte. Z osobní zkušenosti vím, že popruhy jsou velmi důležité. Některé děti jsou jako malí Hudíniovia. Vysvobodí se ze všeho, a proto dbejte na to, aby byly popruhy 5 bodové a dobře nastavitelné podle velikosti dítěte. Pokud se i přesto vaše ratolest vysvobodí, použijte sponu na autosedačku BeSafe sponu na pásy , která zabrání nežádoucímu odpoutání při jízdě. Nejdůležitější je ale to, abyste své dítě vždy připoutali do kočárku, když používáte jakýkoliv kočárek.

Při výběru a koupi sportovního kočárku nezapomeňte zejména na to, abyste zboží zakoupili v autorizované prodejně s možností záručního a pozáručního servisu. Rovněž, přes ověřený e-shop s kladným hodnocením ze strany zákazníků. V autorizovaných prodejnách vám odborně vyškolený personál kočárek poskládá a vysvětlí manipulaci a následné ošetření kočárku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *